Novinky

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna Oznámení o vyhlášení ředitelského volna pro První soukromou hotelovou školu, spol. s r. o. ... Žáci třetího ročníku na exkurzi v Parlamentu České republiky Ve čtvrtek 20. října navštívili žáci tříd 3. A a 3. B Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České ... Poděkování našim žákům 19. října proběhla v prostorách Vysoké školy hotelové a První soukromé hotelové školy konference ... Termíny společné části maturitní zkoušky - jaro 2017 Termíny společné části maturitní zkoušky dle sdělení MŠMT najdete zde. Vyhlášení soutěže ve stolování a přípravě slavnostní tabule První soukromá hotelová škola vyhlašuje školní kolo soutěže ve stolování a přípravě slavnostní ... Karty ISIC První soukromá hotelová škola, spol. s r. o. ve spolupráci s výrobcem karet ISIC, firmou GTS Alive, ... Přerušení dodávky elektrické energie V pátek 7. 10. 2016  z důvodu přerušení dodávky elektrické energie končí výuka v 11.30. ... Státní přijímací zkoušky Nové informace o státních přijímacích zkouškách najdete zde. Rozpisy souvislé praxe třídy 3. A Rozpis praxe 3. A skupiny A1  (10. - 23.10.) najdete zde. Rozpis praxe 3. A skupiny A2  ... Plán na měsíc říjen Měsíční plán na říjen najdete zde. Televize v naší škole V úterý 27. 9. 2016 natáčela v naší škole televize Praha TV materiály pro krátký spot týkající ... Sportovní den Sportovní den, který se uskutečnil v pondělí 12. 9. 2016 na písečných kurtech sportovního centra ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s tradicí více než 20 let

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2016/2017 je již 26. rokem její existence.

  • Česká školní inspekce hodnotí školu jako nadprůměrnou

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko)

Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.