Novinky

Královská cesta s 2. A V pondělí 16. 10. 2017 jsme v rámci zeměpisu cestovního ruchu poznávali slavnou „Královskou ... 3. A na přednášce o finanční gramotnosti Dne 11. 10. 2017 se žáci 3. A zúčastnili přednášky o finanční gramotnosti v Městské knihovně ... Rozpis souvislé praxe 4. B Rozpis souvislé praxe třídy 4. B najdete zde. Proběhly profesní kvalifikace Ve dnech 2., 3. a 6. října 2017 se konaly v naší škole zkoušky jednotlivých profesních kvalifikací, ... Klub českého jazyka- změna říjnových termínů V říjnu dochází ke změně konání kroužku českého jazyka. Účastníci se sejdou ve středu ... Plán na měsíc říjen Měsíční plán na říjen najdete zde. Zámek Konopiště Dne 4. října 2017 se uskutečnila průvodcovská činnost 4. ročníku. Žáci navštívili zámek ... Exkurze Malešice Žáci 1. A, 2. A a 3. B se v pátek 6. 10. zúčastnili exkurze do firmy ZEVO Praha - Malešice, která ... Rozpis souvislé praxe 4. A Rozpis souvislé praxe 4. A najdete zde. Průvodcovská činnost - Konopiště Určeno pro žáky 4. ročníku. Kdy: 4. 10. 2017 Kam: Konopiště Sraz: 8. 15 hod. Hlavní nádraží ... Klub přátel i nepřátel českého jazyka Klub zahájí svoji činnost 4. října a bude určen všem zájemcům, kteří potřebují osvěžit, ... Oznámení o vyhlášení ředitelského volna  V souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s  26 letou tradicí

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2017/2018 je již 27. rokem její existence.

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Eurostars Thalia, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko, Řecko)

Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý, ruský a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.