Novinky

Seznam přijatých uchazečů Seznam přijatých uchazečů do 1. ročníku pro šk. rok 2017/2018 najdete zde. Zkouška profesní kvalifikace Zkouška profesní kvalifikace oboru 65 – 001 – H, Příprava pokrmů teplé kuchyně ... Možnost studia na PSHŠ První soukromá hotelová škola po jednotných přijímacích zkouškách nabízí přijetí těm, ... 1. A na výukovém semináři Ve čtvrtek 20. dubna se třída 1. A zúčastnila výukového semináře s názvem "Nevím, co ... Návštěva hotelu Ambassador - Zlatá Husa Dne 18. dubna 2017 měli žáci 1. A, 2. A, 3. A a 3. B možnost navštívit 5hvězdičkový hotel Ambassador ... Juniorský maraton 2017 V úterý 18. dubna 2017 se žáci naší školy zúčastnili juniorského maratonu 2017, který se ... Posázavská stezka Před velikonočními svátky se pro žáky 1. - 3. ročníku konal turistický výlet "Posázavskou ... Rozpis souvislé praxe skupiny 2. B2 Rozpis souvislé praxe třídy 2. B  (skupiny 2. B2) najdete zde. Fotografie z maturitního plesu 9. března se v hotelu Belveder konal maturitní ples třídy 4. A spojený s imatrikulací žáků ... Exkurze 18. 4. (3. A2, 3. B, 1. A) 18. 4. se pro třídy 3. B a 3. A- skup. 2 koná exkurze do hotelu Ambassador. Sraz v 9.15 před hotelem ... Exkurze do lázeňských hotelů Čajkovskij a Imperial v Karlových Varech Dne 20. 03. 2017 se studenti třetích ročníků PSHŠ a Vysoké školy hotelové společně zúčastnili ... Klub mladých diváků Členové Klubu mladých diváků navštíví 19. dubna v divadle Rokoko komedii Oddací list Ephraima ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s 25 letou tradicí

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2016/2017 je již 26. rokem její existence.

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Eurostars Thalia, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko, Řecko)

Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý, ruský a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.